BAHÇE TOPRAĞI

Bahçe topraklarında bitkilerin sağlıklı gelişim gösterebilmesi ve her bitkinin farklı olan mineral ihtiyacını rahatlıkla topraktan karşılayabilmesi açısından seçilirken dikkat edilmelidir. Bu tarz topraklar yanmış çiftlik gübresiyle birlikte toprağa karıştırılarak kullanıldığında daha verimli ürünler elde edilir. Bahçe toprakları besin maddesi ölçütü bakımından zengin topraklardır. Su tutma kapasiteleri orta derecelidir. Humus bakımından incelenecek olursa da, humus açısından çok zengin topraklardır.

Toprak bitki köklerinin tutunmasını ve bitkinin ayakta durmasını sağladığı için bitkinin gelişimini desteklemelidir. Bu nedenle seçilen toprağın bitkiye uygun olması gerekir. Bahçe toprağı organik tarım yapmak isteyenler için uygun bir seçim olabilir. Ancak yetiştirilecek bitki ile toprağın içeriğinin uygun olup olmadığı dikkatle araştırılmalıdır ki verimli ve sağlıklı ürünler yetiştirilebilsin.

Bahçe toprak satışı internet üzerinden ve toprak hallerinden yapılmaktadır. Bahçe toprak satışı hususunda geniş bir fiyat yelpazesi sunulabilir. Toprağın yapısı ve içinde bulunan organik madde miktarı yine toprağın satış fiyatını belirlemektedir.

Özkaraaslan hafriyat olarak, Kocaeli'de sürdürdüğümüz bahçe toprağı temini (nebati toprak) hakkında talepleriniz için 0 532 511 17 79 numarasından ulaşabilirsiniz.